Dzień Zdrowia i Urody na kierunku Elektroradiologia

Uczniowie/członkowie Kawiarenki Radiologicznej z I i II roku Elektroradiologii podczas Dnia Zdrowia i Urody wzorowo prezentowali poznane już umiejętności zawodowe z zakresu rentgenodiagnostyki i diagnostyki elektromedycznej wszystkim odwiedzającym nasze pracownie.

W czasie pokazów i demonstracji niejednokrotnie wywiązywała się dyskusja na temat bezpieczeństwa badań z wykorzystaniem promieniowania jonizującego.

Niektórzy z nich odkryli swój talent dydaktyczny.

Te pierwsze doświadczenia posłużą im w czasie warsztatów radiologicznych dla uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu,które odbędą się na naszym wydziale w czwartek 19marca.

W czasie spotkania przewidują prezentację 3 podstawowych filarów elektroradiologii : diagnostyki obrazowej, diagnostyki elektromedycznej i radioterapii.

Dzięki sponsorom ich trud został doceniony nagrodami książkowymi-Podręczniki Anatomii-Graya.

Niewątpliwie podręcznik przyda się w pogłębianiu wiadomości o tajnikach ludzkiego ciała oraz ważności zagadnień anatomicznych w metodyce badań obrazowych.

W czasie Dnia Zdrowia i Urody odwiedzili nas także absolwenci wydziału, którzy z łezką w oku wspominali swoje zmagania w naszych pracowniach.

Było to wzruszające, a nauczycielom wydziału zapewniło dopływ kolejnej dawki energii i zapału.

Dlatego też członkowie Kawiarenki przygotowują się do reprezentowania nas na Targach Edukacyjnych w Bytomiu, które odbędą się 27marca w hali ,,Na Skarpie”.

Serdecznie dziękuję za wspaniałą postawę i zaangażowanie-Aleksandra Wichary