Warsztaty szkoleniowe Firmy BIOMAK

 

W dniach 18.03, 10.04, 11.04 i 12.04.2015r. uczennice kierunku technik usług kosmetycznych, wydziału dziennego i zaocznego, uczestniczyły w warsztatach szkoleniowych z zakresu mezoterapii bezigłowej, przeprowadzonych przez przedstawicieli firmy Biomak.

Po wprowadzeniu teoretycznym, uczennice miały możliwość praktycznego zastosowania wysoce specjalistycznego sprzętu firmy Biomak. Podczas zabiegów uczennice wykonywały peeling kawitacyjny, sonoforezę, jonoforezę i galwanizację, elektroporację i gotowe programy mezoterapii bezigłowej. Do zabiegów wykorzystywały profesjonalne kosmetyki firmy Biomak , przeprowadzając zabiegi mezoterapii bezigłowej „pod oczy”, „na zmarszczki”, „na przebarwienia”.

Zastosowane preparaty, to linie pielęgnacyjne o nowej formule oparte na nowoczesnych substancjach aktywnych takich jak np. kolagen, kwas hialuronowy, witaminy, wyciągi roślinne z ostropestu, guarany, kasztanowca czy arniki oraz kompleksy Tens Up, Hydromanil, Multimineral Complex i wiele innych.

Każda uczennica mogła na sobie sprawdzić działanie poszczególnych preparatów wykorzystując urządzenia z gotowymi programami pielęgnacyjnymi lub tworząc własne programy w oparciu o diagnozę skóry twarzy swojej klientki.

Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatu.

Konsultanci firmy Biomak zwracali szczególną uwagę na dokładną diagnozę osoby poddawanej zabiegowi, oraz wykluczenie przeciwwskazań do proponowanych zabiegów.

Szkolenie przebiegało w serdecznej atmosferze.

Dziękujemy Pani kierownik mgr Wandzie Kosteckiej za nawiązanie kontaktu z firmą oraz za organizację planu szkoleń w poszczególnych dniach.

Podziękowania składamy również konsultantom firmy Biomak – Pani Izabeli Kowalskiej i Panu Piotrowi Mecinie za profesjonalne przeprowadzenie szkolenia, za ich zaangażowanie i cierpliwość. Mamy nadzieję na spotkanie w przyszłym roku szkolnym na warsztatach z zakresu pielęgnacji ciała.

 

Przygotowała: M. Świątkiewicz