VI Mistrzostwa Makijażu i Charakteryzacji

Po raz kolejny Zespół Policealnych Szkół Medyczno – Społecznych jest organizatorem VI Regionalnych Mistrzostw Makijażu i Charakteryzacji.

Celem Mistrzostw jest wyłonienie talentów wśród przyszłych wizażystów.

Do grona uczestników konkursu zostali zaproszeni uczniowie i słuchacze policealnych szkół kosmetycznych naszego regionu, zarówno publicznych jak

i niepublicznych.

Do konkursu zgłosiły się 24 uczennice i słuchaczki szkół kosmetycznych z Gliwic, Katowic, Kęt, Wadowic i Bytomia.
Uczestniczki Mistrzostw startowały w dwóch konkurencjach.
Makijaż “dzieci kwiaty” oraz charakteryzacja “koszmary nocne”
Jury konkursu oceniało: zasady BHP, staranność i czystość wykonania makijażu i charakteryzacji, wiarygodność postaci, stylizacja, stopień trudności, pomysłowość i oryginalność.  Efekty pracy uczestniczek cechowała innowacyjność i kreatywność.
Sposób prezentacji zawierający wybrany podkład muzyczny i autorski układ choreograficzny wzbudzał zainteresowanie zaproszonych gości.

Laureatami VI Regionalnych Mistrzostw Makijażu i Charakteryzacji w następujących konkurencjach byli:

w konkurencji makijaż- “Dzieci Kwiaty” I miejsce zajęła uczestniczka z numerem 8 Joanna Widlarz, uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Katowicach,

II miejsce zajęła uczestniczka z numerem 14 Paulina Kozioł, uczennica Szkoły Policealnej nr 1 im. Matki Ewy w Bytomiu

III miejsce zajęła uczestniczka z numerem 11 Karolina Koszela, uczennica Szkoły Policealnej nr 8 im. Matki Ewy w Bytomiu

W konkurencji charakteryzacji- “Nocne Koszmary” I miejsce zajęła uczestniczka z numerem 29 Krystyna Jabłońska, uczennica Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Wadowicach

II miejsce zajęła uczestniczka z numerem 33 Estera Twardokęs, uczennica Szkoły Policealnej nr 1 im. Matki Ewy w Bytomiu

III miejsce zajęła uczestniczka z numerem 22 Natalia Koter, uczennica Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kętach
Mistrzostwa dostarczyły widowni niezapomnianych wrażeń artystycznych
i estetycznych.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatkom, jak również pozostałym uczestniczkom Mistrzostw i życzymy dalszych sukcesów w poszukiwaniu inspiracji.
Laureatki Mistrzostw otrzymały atrakcyjne nagrody renomowanych firm kosmetycznych i przyjaciół wydziału technika usług kosmetycznych.
Sponsorami nagród były firmy kosmetyczne: Babor, Ziaja, Norel oraz Hurtownia kosmetyczna

NailBeautyCenter zKatowic.
Organizatorami Mistrzostw byli nauczyciele wydziału technika usług kosmetycznych – Panie: Małgorzata Świątkiewicz, Dagmara Witkowska, Agnieszka Zajusz i Urszula Ścisłowicz.